Regulamin

Par. 1 Sklep Internetowy działający pod adresem https://www.wiker.pl, prowadzony jest przez firmę Wiker Henryk Brona, zarejestrowaną pod adresem: ul.Bacciarellego 42/1, 51-549 Wrocław; NIP: 898-182-65-99; Regon: 930084600.

Par. 2 Zamieszczone na stronach sklepu ceny są jedynie zaproszeniem do składania ofert w rozumieniu art. 71 Kodeksu Cywilnego i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.

Par. 3 Firma Wiker zastrzega sobie prawo do zmiany cen bez uprzedniego informowania o tym Zamawiającego, z zastrzeżeniem że zmiany cen nie dotyczą zamówień będących w trakcie realizacji. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili potwierdzenia zamówienia przez obsługę sklepu.

Par. 4 Złożenie zamówienia oznacza zaakceptowanie przez zamawiającego regulaminu sklepu.

Par. 5 Zamówienia przyjmowane są przez całą dobę we wszystkie dni roku. Zamówienia złożone w dni wolne od pracy będą rozpatrywane w pierwszym dniu roboczym następującym po dniu, w którym zamówienie zostało złożone.

Par. 6 Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie lub u producenta. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem zamawiający jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzje o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).

Par. 7 Zamówiony towar będzie dostarczany przesyłką kurierską, w zależności od ustaleń z klientem. Za opóźnienia wynikające z działania przewoźnika nie odpowiadamy.

Par. 8 Cena przesyłki nie jest stała, zależy od ilości zamówionych produktów, a także od ich gabarytów. Towar wykraczający poza 3m w obwodzie po zapakowaniu, będzie wysłany przez kuriera DHL. Wysyłki zagraniczne obowiązuje inny cennik nie podany na stronie wiker.pl. Cena przesyłki uzależniona jest od ilości zamówionych produktów, ich wielkości, a także miejsca dostarczenia.

Par. 9 Czas realizacji zamówienia wynosi do 10 dni od momentu zaksięgowania wpłaty na konto, nie dotyczy to towarów, których termin realizacji zamówienia na stronie podany jest jako 2 - 4 tygodnie.

Par. 10 Firma Wiker zastrzega sobie prawo odrzucenia błędnie lub częściowo wypełnionych formularzy zamówienia.
Zamówienia będą odrzucane również gdy:

b. we wskazanym czasie nie zostanie uiszczony przelew w należytej wysokości
c. przesyłka nie zostanie odebrana od kuriera.

Par. 11 Każdy towar ma określoną dostępność, gdy termin realizacji zamówienia wykracza poza określony na stronie, firma Wiker zastrzega sobie prawo uzgodnienia z klientem nowego terminu realizacji, zmiany lub anulowania zamówienia.

Par. 12 Przesyłek o masie przekraczającej 15 kg kurier nie ma obowiązku dostarczać „pod drzwi”. W takim przypadku Kupujący zobowiązany jest do odbioru przesyłki z pojazdu kuriera.

Par. 13 Do każdego zamówienia na życzenie może być wystawiona faktura VAT, która do Kupującego jest wysyłana pocztą w terminie do 7 dni od daty doręczenia towaru.

Par. 14 Reklamacje dotyczące uszkodzeń mechanicznych przesyłki powstałych podczas transportu będą rozpatrywane tylko i wyłącznie po sporządzeniu protokołu szkodowego podpisanego przez odbiorcę i dostawcę przesyłki. W chwili odbioru towaru Nabywca jest zobowiązany do sprawdzenia przesyłki, w przypadku stwierdzenia uszkodzeń należy odmówić przyjęcia przesyłki.

Par. 15 Podstawą przyjęcia reklamacji jest dowód zakupu towaru (paragon lub faktura VAT).

Par. 16 Reklamacja zostanie rozpatrzona w ciągu 14 dni od daty dostarczenia uszkodzonego towaru na adres firmy (ul. Dworska 18 51-361 Wilczyce).

Par. 17 Nieznaczne różnice w kolorystyce nie mogą być podstawą reklamacji zakupionego towaru. Wszystkie przedstawione w sklepie kolory wyrobów mają wyłącznie charakter orientacyjny. Dotyczy to również wymiarów produktów, które mogą się nieznacznie różnić, z uwagi na to, iż jest to rękodzieło.

Par. 18 W przypadku gdy towar jest niezgodny z umową kupujący może żądać w kolejności: nieodpłatnej naprawy, wymiany towaru na nowy, zwrotu pieniędzy.

Par. 19 Dane osobowe jak również adresy email i wszystkie inne zebrane od użytkowników portalu informacje nigdy nie będą przekazywane, odsprzedawane ani użyczane innym osobom lub instytucjom.

Par. 20 Zastrzegamy sobie prawo wysyłania niezapowiedzianych e-maili klientom, których dane kontaktowe uzyskamy w wyniku złożenia zamówienia lub założenia konta. Pod określeniem "niezapowiedzianych e-maili" rozumiemy informacje o charakterze niekomercyjnym (np. życzenia, komentarze osobiste itp.) oraz informacje komercyjne, których rozsyłka dotyczy naszych produktów.

Par. 21 Firma zobowiązuje się do ochrony danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych". Zgodnie z tą ustawą klienci naszego sklepu mają prawo do wglądu w swoje dane, do ich poprawiania oraz wniesienia żądania o zaprzestaniu ich wykorzystywania.

Par. 22 Zastrzegamy sobie prawo do zmian i poprawek w niniejszym regulaminie. Wiążące są zapisy istniejące w momencie dokonywania zakupu.